Elsősorban az atomerőmű bővítés kapcsán és a turizmusfejlesztés területén számítanak egymásra.
A Kalocsai Paprikafesztivál nyitónapján írta alá a két város vezetője az együttműködési megállapodást. dr. Bálint József kalocsai és Süli János paksi polgármester egyetértettek abban, hogy a Paks II. beruházás és a tervezett Duna-híd fontos kapocs lesz a két város között.
Az együttgondolkodás fontos területe az atomerőmű építőinek ellátása, hogy amikor elkezdődik az építkezés, infrastrukturálisan ki tudják azt szolgálni.
– Paks egyedül nem tudja felvállalni azt a logisztikai terhet, ami rá nehezedik majd az atomerőmű építése kapcsán. Szükséges a térség és a Duna bal partjának bekapcsolása – hangsúlyozta dr. Bálint József, amivel Paks polgármestere is egyetértett.
Dr. Bálint József a célkitűzések között megemlítette, hogy vissza kell térni a szántóföldi kultúrák termelése helyett a kertészethez, és feléleszteni a konzervipart, ami mindkét városban jól működött.
Cél az, mondta Süli János, hogy a több ezer dolgozót ne a budapesti nagybani piacról lássák el.
Ha 2018-19-re elkészül a tervezett Duna-híd, Kalocsa közúti elérhetősége az M6-os miatt nagyon sokat javul, illetve lerövidül a Paks-Kalocsa távolság. A két város közösen tudná kiszolgálni az építkezésre érkezőket.
Paks polgármestere elmondta, hogy a kalocsai laktanyában 3500 fő elhelyezésére van lehetőség. A környezet megfelelő, van kulturális és sportlehetőség. A városvezető azt reméli, hogy a Kalocsán és környéken élőkre mint az erőmű építőire is számíthatnak majd.
Az együttműködés másik fontos pontjának a turizmust jelölték meg.
- Ha Pakson felmegyünk egy magas épület tetejére, átlátunk Kalocsára, mégis sokan mondják, hogy még soha nem voltak ott – említette meg Süli János. Azt mondta, ma elsősorban a történelmi múlttal rendelkező Kalocsa képes arra, hogy megállítsa a turistákat, hiszen az érseki palota, a templom, a paprikamúzeum vonzó a látogatók számára. Arra számítanak – különösen, ha a híd is megépül –, hogy aki megáll Kalocsán, az Paksot is megnézi és viszont.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.